| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 268 W |
| Max Collector Current | 100 A |
| Element Configuration | Series |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 650 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.6 V |
| Maximum Gate Emitter Voltage | -20 V, 20 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$8.53930
Ext.Price$8.53930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.53930 | $8.53930 |
| 10 | $8.28566 | $82.85660 |
